Broker Eksportowy

Możliwości finansowania innowacji w zakresie obronności i bezpieczeństwa. NATO DIANA success stories. Gdańsk, 11.06.2024

Wkrótce rusza kolejny nabór do programu akceleracyjnego NATO DIANA, w związku z tym zapraszamy firmy z sektora technologii deep-tech oraz dual-use do udziału w seminarium, podczas którego pomorska firma REVOBEAM – jedyna polska firma w NATO DIANA – opowie o swoich doświadczeniach z udziału w pilotażowym programie NATO DIANA.

Podczas wydarzenia będzie można również dowiedzieć się o założeniach nowego przedsięwzięcia uruchamianego na Pomorzu, dotyczącego współpracy na linii NATO DIANA / MON / Politechnika Gdańska o nazwie NATO DIANA Living Lab. Seminarium to także okazja by zdobyć wiedzę o założeniach programów z zakresu obronności i bezpieczeństwa: NATO DIANA, EDF (EUDIS) , EDA (HEDI) oraz IDA. Naszymi honorowymi gośćmi zaproszonymi przez prof. Łukasza Kulasa (Politechnika Gdańska) będą przedstawiciele Tartu Science and Technology Park współorganizujący proces akceleracji NATO DIANA w Estonii.

Wydarzenie jest organizowane przy współpracy z klastrem INTERIZON oraz Politechniką Gdańską. Zapraszamy przede wszystkim firmy z regionu pomorskiego specjalizujące się w zakresie:  cyberbezpieczeństwa i cyberprzestrzeni, AI, przetwarzania dużych zbiorów danych, analityki predykcyjnej, Internetu rzeczy, nauczania maszynowego, rzeczywistości rozszerzonej, technologii bezprzewodowej, smart grid, RFID, elektroniki półprzewodnikowej, druku 3D, data mining, elektryfikacji i inteligentnej mobilności, technologii kwantowych itp.

 

Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.

 

Gdzie i kiedy?

11 czerwca 2024, godz. 10:00-13:30. Seminarium.

Olivia Business Centre, Olivia Six

Aleja Grunwaldzka 472 D

Gdańsk

 

Plan wydarzenia
9:30 -10:00 Rejestracja uczestników
10:00 – 10:05 Powitanie Katarzyna Matuszak-Dzierżyńska,  Dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorczości
10:05 – 10:45 Wsparcie organizacji międzynarodowych dla technologii dual-use Jędrzej Lutomski, radca prawny, Wielkopolska Grupa Prawnicza
10:45 – 11:15 Akceleracja REVOBEAM w programie NATO DIANA – wymiar praktyczny i główne osiągnięcia Mateusz Rzymowski,  CEO REVOBEAM
11:15 – 11:45 NATO DIANA Living Lab dr. hab. inż. Łukasz Kulas, prof. Politechniki Gdańskiej
11:45 – 13:30 Networking

 

Prelegenci
Jędrzej Lutomski

Radca prawny

Członek działu procesowego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Na co dzień zajmuje się doradztwem jak i reprezentowaniem klientów w postępowaniach sądowych związanych z inwestycjami realizowanymi w ramach prawa zamówień publicznych, oraz dofinansowań w ramach funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Autor publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych i zamówień organizacji międzynarodowych oraz prowadzący szkolenia z tego zakresu ze szczególnym uwzględnieniem zamówień NATO.

Ponadto zapewnia klientom wsparcie prawne przy procesie inwestycyjnym oraz w ramach bieżącej działalności gospodarczej klientów, w tym w zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego, prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego a także prawa handlowego i spraw korporacyjnych.

 

Łukasz Kulas

Prof. Politechniki Gdańskiej

Koordynator Centrum Technologii Cyfrowych Politechniki Gdańskiej autor ponad 100 artykułów, patentów i rozwiązań innowacyjnych przetransferowanych do firm ICT na podstawie umów licencyjnych. Jego główne zainteresowania naukowe obejmują anteny inteligentne, innowacyjne bezprzewodowe urządzenia wbudowane i rozwiązania dla Internetu Rzeczy IoT (ang. Internet-of-Things), które mogą być zastosowane w praktyce. Aktywnie współpracuje z przemysłem europejskim w ramach wielu wysokobudżetowych projektów badawczo-rozwojowych – do tej pory wziął udział w 14 projektach tego typu pozyskując łączne dofinansowanie prawie 11 milionów euro. Członek Rady Klastra INTERIZON (jeden z 11 Polskich Klastrów Kluczowych działający w obszarze ICT) odpowiadający za obszar związany z działalnością w zakresie badań i rozwoju, a także konsultant KE w zakresie strategii B+R w obszarze technologii cyfrowych oraz 5G/6G.

 

Mateusz Rzymowski

CEO REVOBEAM

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej, kierownik merytoryczny i główny specjalista ds. badań i rozwoju dużych (>1 mln €) projektów w zespole prof. Kulasa. Od 2007 roku tworzy nowe konstrukcje tanich, energooszczędnych anten inteligentnych, które wykorzystywane są do zwiększania odporności systemów bezprzewodowych na interferencje i ataki typu jamming. Prezes Zarządu spółki utworzonej w 2023 roku w celu komercjalizacji opracowanych anten inteligentnych w zastosowaniach dual-use: REVOBEAM sp. z o.o., która w 2024 roku jako jedyna spółka z Polski i jedna z 44 na świecie trafiła do prestiżowego programu akceleracyjnego NATO DIANA.

 

 

Zgłoszenia

Zgłoszenia do 7 czerwca 2024 za pośrednictwem poniższego formularza. Uczestnictwo w wydarzeniu zostanie potwierdzone oddzielnym mailem. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy na seminarium zakończone.

Informacje

Jolanta Carkowska

e-mail: jolanta.carkowska@arp.gda.pl

tel. 609 000 250

Panel dostępności