Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w organizowanym w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy cyklu seminariów „Export Professionals”, czyli praktycznym programie podnoszenia kompetencji eksportowych pomorskich przedsiębiorców.

Biorąc udział w seminarium zyskujesz m.in.:
• Wiedzę ekspercką, usystematyzowanie informacji i doskonalenie kompetencji eksportowych. 
• Cenne kontakty biznesowe.
• Nowe możliwości rozwoju dla swoich przedsięwzięć biznesowych, firmy, a także dla siebie, jako przedsiębiorcy.
Dzięki wiedzy i kontaktom zdobytym podczas cyklu „Export Professionals” będziesz podejmować jeszcze trafniejsze decyzje pro-eksportowe, a tym samym biznesowe.

Zakres tematyczny pierwszego seminarium "Badania rynku i modelowanie biznesowe” :
• Analiza rynków zagranicznych.
• Metody badania rynków zagranicznych.
• Samodzielne prowadzenie badań rynków zagranicznych – dobre i złe praktyki.
• Analiza konkurencyjności produktu lub usługi na wybranych rynkach eksportowych.
• Perspektywy handlowe na rynkach zagranicznych.
• Business Model Canvas – model biznesowy, który pozwoli na skuteczną realizację działań eksportowych; elementy skutecznego modelu biznesowego; przykłady modeli biznesowych.

Seminarium poprowadzi Pan Przemysław Stanisz:
Szeroki zakres doświadczenia. 5-letnia praca w USA jako przedstawiciel handlowy, lider grup sprzedażowych, trener biznesu i w końcu dyrektor sprzedaży. Pracował dla firmy Southwestern Company - korporacji ze 150-letnim doświadczeniem w sprzedaży bezpośredniej. Szkolił zespoły sprzedażowe z całej Europy - m.in. z Polski, Estonii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Czech, Francji, Anglii i USA.
Po zakończeniu pracy z SW otworzył własną działalność budując różne marki - Agencję reklamową PixArtist obsługującą firmy takie jak PKP, Capgemini, Maspex Wadowice, Platformę crowdsourcingową Mintia.com, która już po 6 miesiącach działania została wyróżniona w konkursie Ministerstwa Gospodarki i PARP na najlepszą e-usługę i narzędzie B2B, a w 2013 roku współzałożyciel firmy NorthStar Consulting specjalizującej się w szkoleniach z zakresu planowania sprzedaży, szkoleń z prezentacji, przemówień publicznych i efektywnej komunikacji w firmach.

Gdzie i kiedy?
23 czerwca 2017, godzina 9:00-16:00
24 czerwca 2017, godzina 9:00-14:00
Gdański Park Naukowo-Technologiczny
ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk
Budynek B, Sala 010

Udział w seminarium jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja: https://exportprofessionals.eventbrite.com/

Podczas seminarium zapewniony będzie poczęstunek.

O programie:
Cykl seminariów „Export Professionals" to program 4 dwudniowych (piątek i sobota) intensywnych spotkań wypełnionych praktyką i wiedzą ekspercką w zakresie organizacji i rozwoju działalności eksportowej przedsiębiorstwa. Poszczególne seminaria będą poświęcone następującym zagadnieniom:
1. Badania rynku i modelowanie biznesowe. 
2. Strategia ekspozycji na rynkach zagranicznych i marketing dóbr konsumpcyjnych.
3. Zagadnienia prawne związane z działalnością eksportową.
4. Strategia budowania relacji b2b i wchodzenia na rynek zagraniczny.
Wśród prowadzących seminaria są eksperci i praktycy z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą na temat prawnych, finansowych, gospodarczych i kulturowych aspektów międzynarodowej wymiany handlowej.
Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona – pierwszeństwo będą mieli przedsiębiorcy, którzy w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy biorą udział w badaniu firm – ProEksport – prowadzonym przez brokera lokalnego.

REGULAMIN