Broker Eksportowy

Kolejne seminarium o rynkach zagranicznych za nami – „Doing business in Romania”

Do naszej serii seminariów o rynkach zagranicznych dołączyło kolejne spotkanie – tym razem na temat rynku rumuńskiego: „Doing business in Romania”.  Okazało się, że ekspansją w tym kierunku zainteresowana jest spora liczba pomorskich przedsiębiorców, którzy pozyskali wartościowe informacje m.in. na temat charakterystyki rynku, podatków, dystrybucji towarów i transportu. Wydarzenie odbyło się w Gdańsku 28 sierpnia 2023 r.

Rumunia to dynamicznie rozwijający się rynek, charakteryzujący się dużym potencjałem wzrostu gospodarczego. Ludność Rumunii wynosi około 20 milionów mieszkańców, co czyni go jednym z większych krajów w regionie. Wiele polskich przedsiębiorstw już zainwestowało w Rumunii, osiągając sukces w różnych sektorach. Dodatkowo, jako brama na Bałkany, kraj otwiera możliwości ekspansji na sąsiednie rynki. Jest członkiem Unii Europejskiej od 2007 roku, co czyni go atrakcyjnym celem dla polskich przedsiębiorstw poszukujących nowych możliwości rozwoju.

Seminarium zorganizowali: Agencja Rozwoju Pomorza S.A., Ambasada Rumunii w Polsce i Polsko-Rumuńska Bilateralna Izba Handlowo-Przemysłowa

Panel dostępności