Broker Eksportowy

Pełna sala na Klubie Eksportera

Sukcesem zakończył się Klub Eksportera: „Internetowe narzędzie eksportowe szansą dla pomorskich przedsiębiorców!” organizowany przez RIGP, w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.     W spotkaniu wzięło udział ponad 50 firm, którym serdecznie dziękujemy za zainteresowanie tematem!

Realizując projekt Pomorski Broker Eksportowy,  RIGP cyklicznie organizuje spotkania dla pomorskich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani tematyką eksportową.  W miniony poniedziałek, ponad 50 uczestników wysłuchało m.in. prezentacji nt. narzędzi eksportowych Google oraz zasad działania na platformie Amazon.

 

20190722 102012 11

 

Pani Wioleta Magdziarz, odpowiedzialna za Internetowe Rewolucje Google’a zaprezentowała najnowsze, pilotażowe narzędzie dedykowane eksporterom. MarketFinder oraz Consumer Barometer i Google Trends umożliwia bezpłatne skorzystanie ze statystyk, które zbiera wyszukiwarka Google do analizy potencjalnych rynków i pozyskania wiedzy jak na nich zaistnieć. Inne narzędzia jak Google Ads lub Test My Site pozwolą także sprawdzić widoczność strony w wyszukiwarkach, czasy reakcji i stopień indeksowania. W ramach części warsztatowej uczestnicy pracowali w grupach nad wyborem rynków i analizowali przykładowe studium przypadków. Dla uczestników dużą wartością było także zapoznanie się z bezpłatnym projektem dla firm, realizowanym przez Google, pn. „Google Internetowe Rewolucje” gdzie firma otrzymuje wsparcie eksperckie oraz mentoring, który pozwala zwiększyć efektywność promocji on-line.

Pan Damian Wiszowaty opowiedział o zasadach funkcjonowanie największej platformy sprzedażowej – Amazon w prelekcji pn. „Od ZERA do BEST-SELLERA, czyli jak skutecznie wprowadzić private-label na Amazon”. Na podstawie doświadczeń krakowskiego przedsiębiorcy, Pan Damian przedstawił potencjał i zagrożenia korzystania z największej globalnej platformy e-commerce. Dzięki możliwości wymiany doświadczeń i zadawania pytań podczas klubu, przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak praktycznie wykorzystać możliwości sprzedaży i czego się ustrzec w handlu na Amazon.

Zainteresowanie tematem widoczne było nie tylko na prelekcjach, ale również podczas przerw kawowych oraz networkingu, który zakończył całe wydarzenie.

Klub Eksportera odbył się w Hotelu Scandic w Gdańsku, Podwale Grodzkie 9, 80-895 Gdańsk, dnia 22.07.2019

 

 

Panel dostępności