Zostań globalnym dostawcą ONZ i armii USA stacjonującej w Polsce!
Agencja Rozwoju Pomorza S.A. zaprasza na organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy seminarium pt. „Jak zdobyć rynki zagraniczne poprzez udział w zamówieniach publicznych organizacji międzynarodowych?”, które odbędzie się 17 listopada 2022 roku w Gdańsku w godzinach 9:30-13:30.
Wachlarz poszukiwanych przez organizacje międzynarodowe towarów i usług jest bardzo szeroki, a podmioty ubiegające się o udzielenie zamówienia mają szansę na zdobycie wiarygodnego klienta. Najwięcej zrealizowanych projektów w 2020 roku dotyczyło IT, transportu, żywności, paliw i budownictwa. Podczas seminarium przedstawiony zostanie proces ubiegania się o zamówienia Organizacji Narodów Zjednoczonych i Armii Stanów Zjednoczonych stacjonującej na terenie RP.
Organizacja Narodów Zjednoczonych
Zamówienia zlecane przez ONZ wzrosły w 2021 roku do rekordowego poziomu. Całkowity wolumen osiągnął 29,6 mld dolarów, co oznacza wzrost o ponad 32% w porównaniu z rokiem 2020. Z całości 59,0 procent, czyli 17,4 miliarda dolarów, stanowiły zamówienia towarów, natomiast 41,0 procent, czyli 12,1 miliarda dolarów, dotyczyło usług.
Armia USA
W 2021 r. wartość kontraktów zrealizowanych przez polskie firmy na rzecz armii amerykańskiej w Polsce wyniosła ponad 325 milionów dolarów. W 2022 r., w związku z wojną w Ukrainie, wartość zlecanych kontraktów w zależności od branży wzrosła od kilku do kilkunastu razy.
Każdy z uczestników seminarium otrzyma drogą mailową krótkie kompendium wiedzy z zakresu przedstawionego podczas seminarium.
Gdzie i kiedy?
Olivia Business Centre, Olivia Six
Aleja Grunwaldzka 472 D
Gdańsk
17 listopada 2022, godz. 9:30-13:30
Program
9.30-9.40 | Powitanie
|
Katarzyna Matuszak-Dzierżyńska
Dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorczości Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
|
9.40-10.25 | Wprowadzenie do rynku zamówień publicznych rządu federalnego Stanów Zjednoczonych Ameryki / kontrakty na rzecz armii amerykańskiej w Polsce.
– omówienie rynku zamówień publicznych rządu federalnego USA w Polsce/kontrakty na rzecz US ARMY w Polsce, – omówienie wysokości budżetów za poprzedni rok – wzrost wydatków na kontrakty zlecane w bieżącym roku, – omówienie statystyk zakupowych – w jakich branżach jest najwięcej zamówień, – zakupy w związku z wojną w Ukrainie. |
Adam Durka,
Dyrektor ds. Rynków Międzynarodowych Atlantic Contract Robert Kłosowski Senior Manager ds. Rynków Międzynarodowych Atlantic Contract |
10.25-10.40 | Przerwa | |
10.40-11.25 | Uzyskanie statusu oficjalnego dostawcy USA / Certyfikacja – pozyskiwanie i realizacja kontraktów
– wymogi prawne i procedury rejestracyjne/przeprowadzenie certyfikacji – wobec przedsiębiorców w ramach rynku federalnego USA, – specyfikacje dotyczące przedmiotu zamówienia przy kontraktach zlecanych przez USA, – pozyskiwanie kontraktów w ramach rynku federalnego USA, – rozliczanie zrealizowanych kontraktów, – prawne aspekty współpracy polskich przedsiębiorców z rządem USA, – preferencje podatkowe wobec polskich przedsiębiorców. |
Adam Durka,
Dyrektor ds. Rynków Międzynarodowych Atlantic Contract
Grzegorz Łopata Wiceprezes Zarządu Atlantic Contract |
11.25-11.40 | Przerwa | |
11.40-12.25 | Wprowadzenie do rynku zamówień publicznych ONZ::
– omówienie rynku zamówień publicznych ONZ z uwzględnieniem poszczególnych agencji, – omówienie wysokości budżetów za poprzedni rok – wzrost wydatków na kontrakty zlecane w bieżącym roku, – omówienie statystyk zakupowych – w jakich branżach jest najwięcej zamówień – zakupy ONZ w ramach programów pomocowych na rzecz Ukrainy |
Beata Zielińska,
Manager ds. Klientów Strategicznych Atlantic Contract
Grzegorz Łopata Wiceprezes Zarządu Atlantic Contract |
12.25-12.40 | Przerwa | |
12.40-13.25 | Uzyskanie statusu dostawcy ONZ przez pozyskiwanie i realizacja kontraktów na rynku ONZ
– wymogi prawne i procedury rejestracyjne – wobec przedsiębiorców w ramach rynku ONZ, – specyfikacje dotyczące przedmiotu zamówienia przy kontraktach zlecanych przez ONZ – pozyskiwanie kontraktów w ramach rynku ONZ, – rozliczanie kontraktów zlecanych przez ONZ,
|
Beata Zielińska,
Manager ds. Klientów Strategicznych Atlantic Contract
|
13.25-13.30 | Zakończenie spotkania |
Prelegenci
ADAM DURKA – DYREKTOR DS. RYNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH
W ATLANTIC CONTRACT odpowiada za pozyskanie, nawiązywanie relacji biznesowych i kontakty handlowe ze strategicznymi Klientami, obecnymi jak i potencjalnymi dostawcami na rynek Federalny USA, NATO oraz ONZ. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Manager Sprzedaży i Zarządzania z ponad 25-letnim doświadczeniem. Pracował dla międzynarodowych liderów rynkowych takich jak SABMiller, PepsiCo, Grupa L.D.C. gdzie odpowiadał m.in. za rozwój nowych rynków, Klientów oraz szkolenie i podnoszenie kompetencji podległych Zespołów.
ROBERT KŁOSOWSKI – SENIOR MANAGER DS. RYNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH
W Atlantic Contract odpowiedzialny za nawiązywanie relacji biznesowych i działania wykonawcze ze strategicznymi klientami – dostawcami na rynkach Federalnym USA, NATO i ONZ. Jako podpułkownik, kierował ochroną Prezydentów RP, Ambasad RP w Rzymie i Paryżu oraz Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. Odznaczony złotym medalem Zasługi dla Pokoju ONZ. Odznaczony również przez rządy USA oraz Japonii. Pasjonat sztuk walki – instruktor Combat Israeli/Krav Maga, Mastro Defence System Savate – FR. Instruktor strzelania taktycznego, instruktor Guard Protection, instruktor Comander Guard Protection.
GRZEGORZ ŁOPATA – WICEPREZES ZARZĄDU ATLANTIC CONTRACT
Radca prawny, Wiceprezes Zarządu ATLANTIC CONTRACT – odpowiedzialny za rozwój współpracy polskich przedsiębiorców z instytucjami międzynarodowymi (ONZ, NATO/rynek federalny USA). Od 2010 r. prowadzi Kancelarię Prawną Ars Legis, w której zespół prawników specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz w zamówieniach publicznych – w ramach polskiego systemu prawa jak i w ramach systemów zamówień organizacji międzynarodowych. Posiada szerokie doświadczenie jako trener z zakresu szeroko rozumianego prawa gospodarczego i administracyjnego. Wykładowca Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. W okresie 2014-2022 prowadził szereg szkoleń na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz dla Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
BEATA ZIELIŃSKA – MANAGER DS. KLIENTÓW STRATEGICZNYCH
W ATLANTIC CONTRACT zajmuje się zarządzaniem procesami z obszaru rejestracji do systemów zamówień publicznych: Federalnego USA, NATO i ONZ, zarządza zadaniami z zakresu weryfikacji dokumentacji finansowej i formalno-prawnej klientów. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie administracji, obsługi przetargów komercyjnych oraz publicznych w różnych sektorach gospodarki i biznesu w kraju i zagranicą, od 10 lat jest także audytorem wewnętrznym. Absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Padwie.
Zgłoszenia
Zgłoszenia do 14 listopada 2022 za pośrednictwem poniższego formularza. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Seminarium organizowane jest dla MŚP.
PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ ZAKOŃCZONE
Informacje
Jolanta Carkowska
e-mail: jolanta.carkowska@arp.gda.pl
tel. 609 000 250