Agencja Rozwoju Pomorza S.A. zaprasza na organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy seminarium pt. „Przetargi ONZ – praktyczne aspekty”, które odbędzie się 5 września w godz. 9.00 – 15.00 za pośrednictwem platformy online.
Według danych opublikowanych w lipcu tego roku na stronie www.ungm.org (UNITED NATIONS GLOBAL MARKETPLACE ) udział polskich przedsiębiorców w systemie zamówień tej organizacji wzrósł piętnastokrotnie w 2022 roku.
Polskie firmy dostarczyły do ONZ towary i usługi za ok. 71 mln USD ( w 2021 roku 4,86 mln USD). Liczba firm zarejestrowanych w systemie ONZ sięgnęła 330 (w 2021 roku 92). Najwięcej dostaw dotyczyło towarów – 50 mln USD, zaś usługi wynosiły 21 mln. Najwięcej w zakresie towarów dostarczono żywności i napojów – 26 mln USD, następnie środków medycznych – 9,3 mln USD. Wartość usług medycznych zamknęła się w kwocie 7,4 mln USD, zaś transport i logistyka – 5,2 mln USD. Dominującym odbiorcą towarów i usług z Polski był Światowy Program Żywnościowy (WFP) – 30,3 mln USD i malejąco: UNICEF- 13,8 mln USD, WHO- 10,8 mln USD, UNHCR – 6,8 mln USD, a także IOM, UNDP, Sekretariat ONZ i UNOPS.
Te dane powinny zachęcić przedsiębiorców z województwa pomorskiego do udziału w seminarium dotyczącym praktycznych wskazówek odnośnie przystąpienia do przetargów ONZ. Podczas spotkania online przedsiębiorca:
- Dowie się, jak wyszukiwać przetargi i uzyska wskazówki z zakresu przygotowywania ofert na dane zamówienia.
- Uzyska informacje, jakie warunki należy spełnić, by przystąpić do realizacji praktycznych aspektów związanych z odpowiednim przygotowaniem się firmy do przystąpienia do przetargów.
- Dowie się, jak ważnym jest aspekt finansowy i prawny podczas przygotowywania oferty.
- Uzyska informacje o niezbędnych działaniach, które muszą zostać podjęte podczas przygotowywania ofert do przetargów.
Kiedy i gdzie?
5 września 2023, godz. 9.00 – 15.00 za pośrednictwem platformy online.
Sylwetka prelegenta
Seminarium poprowadzi Radosław Piontek – praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zakresie strategicznego zarządzania ofertowaniem dla organizacji i instytucji międzynarodowych.
Radosław Piontek
Doradca sprzedaży dla zagranicznych klientów publicznych
„Międzynarodowymi zamówieniami publicznymi zajmuję się około 30 lat… Zacząłem w Komisji Europejskiej jako „zamawiający” – od ogłaszania przetargów, oceny składanych ofert do nadzorowania realizacji wynikających z nich projektów. Później, pracując w sektorze prywatnym, ‘z grubsza licząc’ złożyłem prawie 300 ofert w przetargach ogłaszanych przez instytucje publiczne w: Instytucjach Unii Europejskiej: Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim, Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, Agencjach UE [np. FRONTEX, CEDEFOP, ESMA, EMSA, EFSA, itd.]; Polsce; Agencjach Organizacji Narodów Zjednoczonych; Norwegii; Francji; Wielkiej Brytanii; Danii; NATO; USA i innych…
Od kilku lat aktywnie i pragmatycznie doradzam w poszukiwaniu przetargów odpowiadających profilowi różnych firm i składaniu ofert w odpowiedzi do znalezionych ogłoszonych przetargów. Przekazuję również wiedzę, jak to efektywnie robić.”
Zgłoszenia
Zgłoszenia do 1.09.2023 do godz. 12:00 za pośrednictwem poniższego formularza. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Zapraszamy do udziału przede wszystkim firmy MŚP z woj. pomorskiego z pierwszeństwem dla firm, które już zarejestrowały się na platformach dostawców ONZ i potrzebują praktycznych wskazówek z zakresu efektywnego przygotowywania oferty.
Firmy, które zgłoszą swój udział w wydarzeniu, wezmą udział w procesie rekrutacji i zostaną powiadomione o zakwalifikowaniu za pośrednictwem poczty elektronicznej
Informacje
Jolanta Carkowska
e-mail: jolanta.carkowska@arp.gda.pl
tel. 609 000 250