Broker Eksportowy

United Nations business seminar „Strategic Air Transportation Services”, 30.11-1.12.2023

Już wkrótce na naszej stronie pojawią się informacje o kolejnym seminarium dot. zamówień NATO dla firm innowacyjnych i technologicznych, które odbędzie się 9.11.2023 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza. Tymczasem zachęcamy firmy zainteresowane zamówieniami publicznymi do udziału w seminarium dotyczącym zamówień ONZ z zakresu strategicznego transportu lotniczego. Organizatorem wydarzenia jest komórka zajmującą się przetargami ONZ (Procurement Division, Office of Supply Chain Management, Department of Operational Support), Wydarzenie jest skierowane do firm, które mogłyby świadczyć usługi z zakresu transportu lotniczego na rzecz operacji pokojowych ONZ.

Seminarium odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia br., jest bezpłatne i będzie miało hybrydowy charakter – uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału zarówno osobiście, w biurach ONZ w Nowym Jorku (koszt przyjazdu i pobytu należy pokryć samodzielnie), jak i wirtualnie, za pośrednictwem platformy MS Teams, co jest dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców z Europy. Zainteresowane firmy powinny dokonać rejestracji za pomocą formularza online: https://forms.office.com/e/tx0qSA7uGz, do 9 listopada br.

Zamówienia publiczne ONZ to rynek wart niemal 30 mld USD rocznie, zaś na przemieszczenie drogą lotniczą osób i towarów wydano w 2022 r. odpowiednio 555,8 mln i 248,7 mln USD. Każdego roku ok. 80-100 tys. osób należących do personelu wojskowego, policyjnego i cywilnego misji pokojowych ONZ korzysta z transportu lotniczego, by dotrzeć do miejsca, w którym będą pełnić swoje obowiązki lub z niego wrócić. Niezależnie od możliwości wzięcia udziału w seminarium, istnieje możliwość wyrażenia wstępnego zainteresowania zawarciem długoterminowego kontraktu dotyczącego usług w tym zakresie: https://www.ungm.org/Public/Notice/215860.

Pod linkiem zaproszenie na wydarzenie: Strategic Air Transportation Services

 

Panel dostępności