Broker Eksportowy

Zrozumieć Azję. Seminarium dla przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją na rynki Japonii, Indonezji i Wietnamu (źródło: www.gospodarka.pomorskie.eu)

Indonezja, Japonia, Wietnam … Co łączy te trzy kraje? Czy można odnieść sukces na azjatyckich rynkach? Jak pogłębić istniejące kontakty ? Czym szczególnym charakteryzują się rynki Japonii, Indonezji i Wietnamu? Dlaczego inwestorzy z Japonii wybrali Polskę i Pomorskie? Porozmawiamy o tym podczas seminarium gospodarczego „Zrozumieć Azję”, na które serdecznie zapraszamy przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych tematyką azjatycką.

Potencjał na rynkach azjatyckich

Bieżąca sytuacja geopolityczna oraz wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą stanowią duże wyzwanie i skłaniają do refleksji nad zintensyfikowaniem i poszukiwaniem nowych możliwości  we współpracy gospodarczej, naukowej, kulturalnej, czy turystycznej.

Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z partnerskimi miastami Gdańskiem, Gdynią i Sopotem szukają tego potencjału na rynkach azjatyckich, zwłaszcza w regionie południowo-wschodnim.

Być może warto posłuchać rady Ambasadora Japonii w Polsce Akio Miyajimy, który podczas XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu we wrześniu 2022 roku powiedział: To czas wybierania przyjaciół na świecie. Wybierzcie mądrze, czyimi przyjaciółmi w Azji chcecie być”.

Co w programie?

Seminarium gospodarcze „Zrozumieć Azję. Indonezja, Japonia, Wietnam – szanse i wyzwania dla przedsiębiorców” otworzy wykład wprowadzający Tomasza Łukaszuka, Ambasadora RP w Indonezji w latach 2005-2010, pt. Centralne miejsce krajów ASEAN w regionie Azji i Pacyfiku – wymiar geopolityczny i gospodarczy – stan po pandemii COVID-19”.

W dalszej części przedstawiona zostanie charakterystyka poszczególnych rynków – Indonezji, Japonii i Wietnamu.

Na zakończenie przewidziana jest dyskusja panelowa z przedstawicielami pomorskich firm obecnych na azjatyckich rynkach oraz firm japońskich obecnych na Pomorzu.

Kiedy i gdzie?

8 grudnia 2022 r. o godz. 9.00 w sali Polskie Niebo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przy ulicy Augustyńskiego 1 w Gdańsku.

Udział w seminarium jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem  https://forms.gle/7WSj2swYMeAzZzTEA  do dnia 7 grudnia 2022r.

Całe wydarzenie będzie transmitowane online.

(www.gospodarka.pomorskie.eu)

Panel dostępności