Broker Eksportowy

Zjednoczone Emiraty Arabskie szansą dla pomorskich firm technologicznych. Seminarium #Scale2Emirates.

Pomorskie startupy i firmy z branży technologicznej wzięły udział w seminarium #Scale2Emirates, które odbyło się 28 kwietnia w Gdańsku. Celem wydarzenia było pogłębienie wiedzy o rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich – lidera w wykorzystaniu technologii zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym.

Seminarium zorganizowała w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy Agencja Rozwoju Pomorza we współpracy z MK Business Link – firmą posiadającą wieloletnie doświadczenie we wspieraniu relacji biznesowych między Europą a Bliskim Wschodem.

Podczas spotkania swoją wiedzą podzielili się Małgorzata Panek – Kasińska, założycielka i prezes MK Business Link, Ashwin Rajmohan, Senior Sales Manager w North Star, posiadający gruntowną wiedzę na temat ekosystemu startupowego na Bliskim Wschodzie, i Rozana Noja, Portfolio Director w GITEX GLOBAL, odgrywająca kluczową rolę w tworzeniu możliwości biznesowych na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji Południowej dla gigantów technologicznych i dynamicznych startupów.

Ostatnim punktem spotkania było połączenie się za pośrednictwem platformy do wideokonferencji z Bartoszem Bazińskim z SentiOne, który bezpośrednio z Dubaju opowiedział  o swoich doświadczeniach związanych z działalnością pomorskiej firmy w ZEA.

Wraz z wdrożeniem strategii “UAE Strategy for the Fourth Industrial Revolution” (4IR) i ustanowieniem Ministerstwa Sztucznej Inteligencji (Ministry for Artificial Intelligence), ZEA umocniło swoją pozycję, jako jedna z najprężniej działających destynacji dla globalnego rozwoju technologicznego oraz innowacji. Ten szybko rozwijający się rynek stanowi szansę dla dynamicznych firm z Pomorza działających w tym sektorze.

fot. Tomasz Nowicki

Panel dostępności